Ppłk Władysław Machowski

Urodził się 16.06.1959r w Potakówce na Podkarpaciu / pow. Krosno/ . W 1978r po zdaniu matury, wstępuje do WOSW Zmechanizowanych w Wrocławiu, po jej ukończeniu w 1982r w stopniu ppor. zostaje skierowany do JW. w Górze Kalwarii. Z jednostką związał się na dalszy przebieg służby zawodowej zajmując stanowiska od dowódcy plutonu do dowódcy batalionu.
Przez całe swe życie był pasjonatem biegów na orientację. W jednostce w której służył stworzył sekcję biegów na orientację. W 1998r kończy służbę zawodową aby poświęcić się tej pasji na odcinku cywilnym. Stworzył na podwalinach sekcji biegów na orientację klub sportowy, pozyskując do pomocy przychylność władz samorządowych Gminy i Miasta Góra Kalwaria.
Długoletnia praca trenerska przyniosła jemu i społeczności Góry Kalwarii rozgłos w kraju i Europie. Trenowana przez niego drużyna uzyskuje tytuły mistrza Polski i mistrza Europy.
Sam też w swojej kategorii wiekowej (+ 60), zdobywa mistrzostwo Polski.
Oprócz działalności na szczeblu sportowym udziela się społecznie w miejscu zamieszkania tj, na osiedlu wojskowym w Lininie będąc przewodniczącym Rady Osiedlowej oraz na szczeblu Gminy jako Radny Gminy i Miasta Góra Kalwaria.
Zasługi jego są wyjątkowe i zostały docenione przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, który pośmiertnie nadał mu „Złoty Krzyż Zasługi”.


Krzyż Zasługi jest nagrodą dla osób za ofiarną działalność publiczną za zasługi dla Państwa i obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść Państwu, obywatelom.,
W szeregi naszego ZWiRWP wstępuje w 2015 r, jako członek Koła Nr.5 w Falęcinie. Na zjeździe sprawozdawczo – wyborczym POGZW i R WP w 2016r zostaje wybrany jako delegat na zjazd sprawozdawczo – wyborczy Wojewódzkiego Oddziału Mazowieckiego, gdzie zostaje wybrany do Zarządu na kadencję 2016 – 2020r.
Jego aktywne życie przerwał koronawirus z którym walczył przez ostatnie dwa miesiące 2020r. Zmarł 02.01.2021r.
Msza Św. i pogrzeb odbył się z udziałem asysty plutonu z kompanii reprezentacyjnej WP, pocztu sztandarowego Gminy i Miasta Góra Kalwaria, pocztu sztandarowego Powiatowego Oddziału Grójeckiego Związku Weteranów i Rezerwistów WP, władz samorządowych, JW. w Lininie, znajomych, członków sekcji biegów na orientację, przedstawicieli organizacji społecznych i rodziny. Miejsce jego spoczynku, na cmentarzu komunalnym w Górze Kalwarii.
Cześć jego pamięci!

Możliwość komentowania została wyłączona.