III MEMORIALE STRZELECKIM IM. płk. DARIUSZA KOSSAKOWSKIEGO

UDZIAŁ CZŁONKÓW POG ZWiR WP W GRÓJCU W III MEMORIALE STRZELECKIM IM. płk. DARIUSZA KOSSAKOWSKIEGO

W sobotę, 30 czerwca 2018r., na strzelnicy w Warce, ponad 100 osób uczestniczyło w imprezie sportowej, pod nazwą III Memoriał Strzelecki im. płk. Dariusza Kossakowskiego. Postać śp. płk. Kossakowskiego związana jest z Warką od lat 60-tych, kiedy to jako młody lekarz pediatra, przybył do Warki z Lubelszczyzny, podjął pracę i zamieszkał na stałe. Jego wielką pasją, oprócz pomagania chorym, była działalność społeczna. Zamiłowanie społecznikowskie wyniósł z domu rodzinnego, w którym żywe były tradycje patriotyczne. W 2003 roku otrzymał tytuł Honorowy Obywatel Warki a w 2007, Zasłużony dla Powiatu Grójeckiego. Zmarł w dniu 8 czerwca 2015 roku, w wieku 87 lat.
Chcąc uczcić pamięć miłośnika strzelectwa i sporów obronnych oraz wieloletniego organizatora imprez o tym charakterze, zorganizowano już po raz trzeci, zawody strzeleckie, które zgodnie z postanowieniem KŻR LOK Warka i władz miasta weszły na stałe do kalendarza stałych imprez organizowanych dla uczczenia jego pamięci. Patronat honorowy nad memoriałem objął Burmistrz Warki Dariusz Gizka. w imieniu którego otwarcia imprezy dokonała Wiceburmistrz Warki Teresa Knyzio.
Obecnością na zawodach zaszczycili przedstawiciele Modliborzyc na Lubelszczyźnie, rodzinnej miejscowości D. Kossakowskiego, gdzie również posiada Honorowe Obywatelstwo. Na czele delegacji przybył Przewodniczący Rady Miejskiej w Modliborzycach – Piotr Rogoża. Grójeckie Starostwo reprezentował Wicestarosta Dariusz Piątkowski. Władze Krajowe LOK reprezentował Sekretarz Głównej Komisji Rewizyjnej płk(r) Włodzimierz Chołody. Mazowiecki Zarząd Wojewódzki Ligi Obrony Kraju reprezentowali wiceprezesi w osobach, Andrzeja Lemańskiego i Andrzeja Madejskiego. Byli przedstawiciele zaprzyjaźnionych z wareckim KŻR, klubów, z Nałęczowa z płk(s) Leonem Ginalskim – przyjacielem D. Kossakowskiego oraz z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. W zawodach uczestniczyli strzelcy z KŻR LOK w Żyrardowie.
Drużynę Stowarzyszenie Warecki Klub Strzelecki reprezentował jego Prezes Artur Wojciechowski. W zawodach brali udział druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z Michałowa oraz Piaseczna a także przedstawiciele Zakładu Usług Komunalnych w Warce.
Najliczniejsze grono (26 osób) miłośników strzelectwa stanowili członkowie Powiatowego Oddziału Grójeckiego Związku Weteranów i Rezerwistów WP z Grójca a Związek Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego im. gen. Franciszka Gągora reprezentował Prezes Zarządu Głównego płk. /s/ dr Wiesław Korga oraz Prezes Oddziału Grójeckiego płk(s) Stanisław Gliński.
Kilkuosobową drużynę Stowarzyszenie Sympatyków Tradycji Ludowego Wojska Polskiego Oddział w Grójcu reprezentował jej Prezes mjr. /s/. Kazimierz Rdzanek. Podczas imprezy wystawę broni prezentowała firma GARAND.
Wyniki.
Strzelanie z karabinu centralnego zapłonu
– 1. Witold Przybylski 97pkt.,
– 2.Marcin Czosnowski 96 pkt,
– 3. Maciej Marcinkowski 96 pkt.
Strzelanie z pistoletu centralnego
– 1. Marcin Kopciński 93 pkt.,
– 2. Maciej Marcinkowski 88 pkt,
– 3. Robert Kuśmierski 87 pkt.
W dwuboju tj. łącznie karabin i pistolet
– 1. Marcin Kopciński 187 pkt.,
– 2. Maciej Marcinkowski 184 pkt,
– 3. Artur Wojciechowski 181 pkt.

Karabinek sportowy
1. Kamila Chodór – 86 pkt.,
2. Mikołaj Orłowski – 84 pkt,
3. Bartosz Chojnacki – 64 pkt.
W każdej konkurencji i w dwuboju trzej najlepsi zawodnicy otrzymali puchary oraz dyplomy.
Najlepsi z POG ZWiR WP to:
Strzelanie z karabinu centralnego zapłonu
1. Piątkowski Dariusz – 90 pkt.;
2. Machowski Władysław – 87 pkt.;
3. Korga Wiesław – 85 pkt. (Prezes ZG ZWiR WP);
4. Skrzypczak Jerzy – 85 pkt.
Strzelanie z pistoletu centralnego
1. Jarmuziewicz Józef – 79 pkt,;
2. Iwaniuk Bogdan – 76 pkt.;
3. Machowski Władysław –67 pkt.;

Powiatowy Oddział Grójecki ZWiR WP składa serdeczne podziękowania organizatorom i sponsorom za kontynuację tak wspaniałych zawodów strzeleckich dla upamiętnienia zasług twórcy LOK KOR Warka poprzedniczki KŻR LOK.
Do zobaczenia na kolejnym IV MEMORIALE STRZELECKIM IM. płk. DARIUSZA KOSSAKOWSKIEGO.

ppłk. /s/. St. Gliński

Możliwość komentowania została wyłączona.