Ppłk mgr inż. Stefan Jaskot


Ppłk mgr inż. Stefan Jaskot
Ur. 1.09.1944r. w Zwoleniu – zm. 08.08.2020r w Radomiu.

Uczył się w szkole podstawowej i średniej w Zwoleniu. W 1963r. w wieku 19 lat wstąpił do Oficerskiej Szkoły Wojsk Obrony Przeciwlotniczej Kraju. Po jej ukończeniu służył w jednostkach operacyjnych 4Dywizji Zmechanizowanej Śląskiego Okręgu Wojskowego w Krośnie Odrzańskim na stanowiskach dowódczych, kolejno dcy plut. bat. 57mm., dowódcy baterii w 128 paplot 4DZ, po skończeniu wyższych studiów, zostaje dowódcą w 99 paplot., następnie obejmuje stanowisko Szefa Sztabu w 35 pułk. inż.-bud. W 1980 r. zostaje dowódcą szkolnej komp. inż.-bud. Następnie 24 lutego 1982r. rozkazem personalnym nr 020 Dep. Kadr MON. Zostaje zwolniony z zawodowej służby wojskowej.
Po przejściu do cywila zostaje nauczycielem – wychowawcą młodzieży w szkołach Radomia, między innymi: w Zespole Szkół Samochodowych, Odzieżowych i Plastycznych, w Studium Medycznym i Liceum Kochanowskiego . Był także nauczycielem w Zespole Szkół Zawodowych oraz w LO w Przysusze.
Ostatnie lata działał w organizacjach patriotycznych na terenie Ziemi Radomskiej, w Związku Weteranów i Rezerwistów WP, w Związku Byłych Żołnierzy W P i w Związku Inwalidów Wojennych .
Cześć Jego Pamięci !
Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w dniu 13 (czwartek) 08.2020r. o godz. 10oo w Kościele Garnizonowym w Radomiu przy ul. Pac Konstytucji o godz. 10,45. , wyprowadzenie zwłok na cmentarz na Firleju.

Możliwość komentowania została wyłączona.