Święto Wojska Polskiego -Grójec 2017

POWIATOWY ODDZIAŁ GRÓJECKI ZWiR WP NA SWÓJ SPOSÓB UCZCIŁ ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO
POG ZWiR WP z racji tego, że jest organizacją paramilitarną kultywującą tradycje Wojska Polskiego, przywiązuje wielką uwagę do akcentowania tego faktu w swojej działalności.
W tym roku obchody tego święta realizowane były na kilku płaszczyznach.

W dniu 12.08.2017r razem z KŻR LOK Warka, zorganizowane zostały zawody strzeleckie dla członków tych organizacji na strzelnicy w Warce. Przebieg i wyniki zawodów strzeleckich zostały opublikowane w oddzielnym artykule.
W dniu 15.08.2017r członkowie Naszej organizacji, uczestniczyli w Mszy Świętej odprawianej w intencji żołnierzy WP w kościele pw. „Miłosierdzia Bożego” w Grójcu.
W godzinach popołudniowych tego dnia delegacja składająca się z członków Koła Kombatantów RP i BWP i POG ZWiR WP zapaliła znicze pod pomnikami żołnierzy poległych za Ojczyznę na cmentarzach przy ul. Mszczonowskiej i Mogielnickiej oraz na grobie Sybiraka żołnierza II wojny światowej płk Eugeniusza Czuchnickiego.
W swoim działaniu pamiętamy o tym, że każdy żołnierz, który oddał życie za Ojczyznę lub walczył w jej obronie powinien być jednakowo honorowany, bez względu na lansowaną opcję polityczną i dajemy temu wyraz w swojej działalności.

Stanisław GLIŃSKI

Możliwość komentowania została wyłączona.