WIZYTA NA CMENTARZU W BŁĘDOWIE

WIZYTA NA CMENTARZU W BŁĘDOWIE i UDZIAŁ W MSZY ŚW. DNIU 25.05.2018r. DELEGACJI KOŁA KOMBATANTÓW RP i BWP ORAZ POG ZWiR WP Z OKAZJI DRUGIEJ ROCZNICY ŚMIERCI ICH CZŁONKÓW Z M. BŁĘDÓW

Z inicjatywy Prezesa Koła Kombatantów RP i BWP w Grójcu ppor. /s/ Kazimierza Kurach, delegacja złożona z członków tego Koła tj,. w/w Prezesa Koła i członka płk /s/ Henryka Szymczaka oraz członków POG ZWiR WP w osobach Prezesa ppłk. /s/ Stanisława Glińskiego i st. szer. /s/ Bogdana Szatan odwiedziła w dniu 25.05.2018r cmentarz w Błędowie gdzie spoczywają ich członkowie pochowani w 2016r śp. por. Henryk Mietelski i śp. Edward Gustowski.
Oprócz wizyt na grobach połączonych z zapaleniem zniczy z okazji drugiej rocznicy Ich śmierci, delegacja uczestniczyła w Mszy Św. odprawianej w intencji śp. Henryka Mietelskiego, uczestnika walk września 1939r oraz bitwy o Anglię w Dywizjonie 307. Swoim działaniem dajemy Wszystkim do zrozumienia, że oni służyli dla dobra naszej Ojczyzny.

Delegacja przy grobie Śp. por. Henryka Mietelskiego (od lewej) st. szer. /s/ Bogdan Szatan, ppor. /s/Kazimierz Kurach i płk /s/Henryk Szymczak.


Delegacja Koła Kombatantów RP i BWP w Grójcu i POG ZWiR WP przy grobie Śp. Henryka Mietelskiego.


Chwila zadumy przy grobie Śp. por. Edwarda Gustowskiego (od lewej) – płk /s/ Henryk Szymczak; ppor. /s/ Kazimierz Kurach; st. szer. /s/ Bogdan Szatan.

ppłk. /s/ Stanisław Gliński

Możliwość komentowania została wyłączona.