75 rocznica najazdu hitlerowskich Niemiec na Polskę

1 września 2014 w siedzibie Rady Wojewódzkiej SLD w Poznaniu na ul. Wysokiej odbyło się wspólne spotkanie ZWiR WP z Radą Woj. SLD Z OKAZJI 75 rocznicy najazdu hitlerowskich Niemiec na Polskę.
Spotkanie otworzył prezes WOW ZWiR WP p.płk. Tadeusz Topolewski szeroko nawiązując do omawianej rocznicy. Głównym punktem spotkania był wykład historyka UAM prof. Stanisława Sierpowskiego który b. interesująco , a wręcz w sposób fascynujący przedstawił przyczyny wybuchu 2 światowej wojny i klęski Polski we wrześniu 1939r. Profesor S.SIERPOWSKI w sposób rzeczowy obalał poglądy prawicowych historyków, które w propagandzie 3 RP w prasie i opracowaniach książkowych funkcjonują w postaci stereotypów czy przekłamań.
Nawiązując do wystąpienia prof. S. Sierpowskiego głos zabrał współorganizator Rady Woj. SLD Marek Kamiński otwierając dyskusję. Wypowiedź prof. S. Sierpowskiego spotkała się z aprobatą uczestników spotkania zwłaszcza uczestników 2 wojny światowej, bezpośrednich świadków tamtych wydarzeń. Głos zabrali: Mariola Syp, Alina Bitner, Jan Majerczak, Mieczysław Chmiela, Ryszard Pawłowski, Jan Pinczak i inni. Miłym akcentem uroczystego spotkania był występ poznańskiego poety Bogusława Gralińskiego, który wierszem upamiętnil wydarzenia z września 1939roku.
p.płk. rez. Mieczysław Daniel Chmiela st. szer, rez. Kazimierz Seredyński
zdjęcia wykonali : Hieronim Dymalski i Kazimierz Seredyński

Możliwość komentowania została wyłączona.