Święto Wojska Polskiego w Brzozowie

Delegacja Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego Wojewódzkiego Oddziału Podkarpackiego im. Synów Ziemi Sanockiej w składzie Prezes kol. Stanisław Bądkowski, kol. Krzysztof Juszczyk, kol. Bolesław Wolanin i kol. Adam Sieczkowski w dniu 18.08.2015 r. wzięła udział w obchodach Święta Wojska Polskiego w Brzozowie.
Program uroczystości był bardzo bogaty i interesujący. Uczestnicy spotkali się na strzelnicy LOK, gdzie rozegrano zawody strzeleckie z kbks o Puchar Prezesa ZWiRWP.
Najlepszą celnością wykazał się kolega Krzysztof Juszczyk. Za nim uplasowali się kol. Bolesław Wolanin oraz kol. Sylwester Wójcik.
W siedzibie Oddziału Powiatowego ZWiRWP odbyła się dalsza część uroczystego spotkania. Prezes Oddziału Powiatowego ZWiRWP kol. Bolesław Kostur wygłosił okolicznościowe przemówienie w którym podkreślił, że:
Działalność Związku pielęgnuje tradycje Wojska Polskiego, a także kształtuje pozytywny wizerunek armii w społeczeństwie. Stanowi ponadto źródło wiedzy, zwłaszcza dla młodych mieszkańców powiatu brzozowskiego. Ma zatem charakter edukacyjny i ponadczasowy, co w znacznym stopniu podnosi rangę dotychczasowych dokonań, czyni je uniwersalnymi oraz znaczącymi dla regionu.
Wyróżniający się członkowie Związku zostali uhonorowani związkowymi odznaczeniami, zaś najlepsi w strzelaniu otrzymali dyplomy i puchary.
Zrelacjonował: Adam Sieczkowski Sekretarz Wojewódzkiego Oddziału Podkarpackiego ZWiRWP

Możliwość komentowania została wyłączona.