Obchody Święta Wojska POlskiego w Łodzi

Program obchodów Święta Wojska Polskiego w Łodzi, organizowany przez Wojewodę Łódzkiego Jolantę Chełmińskš, Prezydenta Miasta Łodzi Hannę Zdanowską, Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia, Dowódcę Garnizonu Łódź Płk Wojciecha Filkowskiego, w które realizację aktywnie włączyli się członkowie Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego przewidywał:
w dniu 14 sierpnia 2013 r. Msze Św. w intencji poległych i zmarłych żołnierzy Wojska Polskiego Kościele Garnizonowym pw. Św. Jerzego. Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobach poległych żołnierzy na Starym Cmentarzu przy ul. Ogrodowej, Cmentarzu Wojskowym na Dołach, Cmentarzu pw. Św. Anny na Zarzewie.
W dniu 15 sierpnia 2013 r. Uroczystą Msze Św. W intencji ojczyzny w Bazylice Archikatedralnej, na której członkowie Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego w mundurach byli reprezentowani przez kol. Edwarda Golańskiego, Andrzeja Ciupińskiego, st sierż. Stanisława Golca, sierż. Andrzeja Rejmana. Uroczystości przed płytą Grobu Nieznanego Żołnierza w tym zmianę warty wystawionej przez Pododdział Honorowy Garnizonu Łódź pod dowództwem chorążego szt. Stanisława Pawłowskiego składający się między innymi z członków Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego. W skład warty wchodzili sierż Marek Maryniak, st. Bosman Gabryiel Kurkiewicz. Przemówienie Wojewody Łódzkiego Jolanty Chełmińskiej. Apel Pamięci Oręża Polskiego. Salwa honorowa Złożenie wieńców i kwiatów. Związek Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego reprezentowała 3 osobowa delegacja w tym dwie osoby w mundurach. Delegacja wystąpiła w składzie chor. Wiesław Ambroziak, Marian Pawliczak, st sierż. Golec Stanisław. Defilada pododdziałów honorowych. Członkowie Łódzkiego oddziału ZWiRWP nie poprzestali na włączenie się czynnie w program obchodów Święta Wojska Polskiego organizowane przez władze miasta Łodzi. Dla członków związku i sympatyków przygotowali plenerową imprezę. Spotkanie integracyjne w dniu Święta Wojska Polskiego z okazji 20 lecia Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego. Spotkanie zorganizowane z inicjatywy Zarządu Wojewódzkiego Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego w Łodzi. Gospodarzem spotkania było koło strzeleckie ZWiRWP kierowane przez Prezesa st.sierż Władysława Frątczaka. Spotkanie odbyło się na strzelnicy KS „Społem” graniczącej z pięknie utrzymanym parkiem Helenów, miejscem niedzielnego i nie tylko wypoczynku Łodzian. Gospodarze uczestnikom spotkania zapewnili poczęstunek przygotowany przez pełniącego funkcję dyżurnego przy grilu sierż Marka Maryniaka. O wyborne kiełbaski, karkówkę oraz inne smakołyki zadbał obarczony funkcją zaopatrzeniowca st Bosman Gabryiel Kurkiewicz. Nad całoœcią czuwał Prezes koła strzeleckiego st sierż Władysław Frątczak. Obsługę fotograficzną imprezy zapewnił kol. Sylwester Rosiński. Pogoda i frekwencja dopisała. W spotkaniu uczestniczyli członkowie ZWiRWP z Sieradza, Konstantynowa, Łodzi oraz duża grupa sympatyków. Program spotkania przewidywał w części merytorycznej wystąpienie Prezesa Zarządu Wojewódzkiego ZWiRWP w Łodzi st sierż Krzysztofa Robaka, w którym przedstawił dokonania i perspektywy związku na terenie Łodzi. Nawiązał do rocznicy obchodów „Cudu nad Wisłš” zwracając uwagę na udział Łodzian w bitwie warszawskiej. Strzelanie na strzelnicy KS „Społem” prowadził sędzia klasy międzynarodowej, Prezes koła strzeleckiego st sierż Władysław Frątczak. O wspaniałą atmosferę w czasie biesiady zadbał wspominajšc okres służby wojskowej w Sieradzu ppłk Jan Jończyk. Za osišgnięcie najwyższych wyników w strzelaniu do tarczy szczęścia nagrody otrzymali Koledzy z Sieradza, mjr Józef Zawadzki i chor Józef Jabłoński.
Prezes Zarządu ZWiRWP w Łodzi st sierż Krzysztof Robak

Możliwość komentowania została wyłączona.