Spotkanie wigilijne …

Spotkanie wigilijne członków Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego i Radomskiego Oddziału Powiatowego Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego oraz zaproszonych gości RADOM 2019r.

Dzięki życzliwości Dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego pani Renacie Żabickiej w dniu 13.12.2019r członkowie Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego w Radomiu spotkali się na organizowanym corocznie spotkaniu, aby w swoim gronie złożyć sobie życzenia świąteczne.
Na komendę wydaną przez Prezesa MOW płk nawig. w st.spocz. mgr inż. Władysława Dobrzańskiego wprowadzono sztandar wojewódzki i odegrano Hymn Państwowy. W spotkaniu tym uczestniczyli zaproszeni na nie przedstawiciele władz lokalnych powiatu, gminy, jednostki wojskowej 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego oraz duchowieństwa.
W spotkaniu wigilijnym uczestniczyli:
– Sekretarz Miasta Radom Michał Michalski,
– Dowódcę 42 BLSz reprezentował Komendant Garnizonu Radom ppłk Ireneusz Bębenek,
– Proboszcz Parafii Wojskowej Garnizonu ppłk mgr ks. Kryspin Rak,
– gen bryg CSLI pilot mgr Marek Drapała Wójt gm. Magnuszew,
– Prezes ROP ppłk Stefan Jaskot,
– Dyrektor Ośrodka Szkolno-wychowawczego im. Janusza Korczaka w Radomiu
Pani mgr Renata Żabicka,
– ppłk CSLI mgr Jerzy Drągowski Prezes stowarzyszenia Pamięć i Przyszłość,
– gen bryg CSLI Bogdan Puczyński,
– Prezes Zarządu firmy KOMBUD mgr inż. Ryszard Szczygielski,
– Prezes Fabryki Broni w Radomiu Adam Suliga,
W dalszej części spotkania wręczono odznaczenia złote, srebrne i brązowe Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego.
Złotym Krzyżem Zasługi Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego odznaczono:
1. Ryszarda Szczygielskiego
2. Halinę Kędzierską Stefańską
Srebrnym Krzyżem Zasługi Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego
1. Renatę Żabicką
2. Annę Ambroziewicz
3. Barbarę Skawińską
4. Piotra Skrockiego
Brązowym Krzyżem Zasługi Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego
1. Halinę Wójcik
Następnie wszystkim przybyłym wręczono dyplomy okolicznościowe za działalność i owocną współpracę dla ZW i RWP. Po skończonym wręczaniu odznaczeń i dyplomów nastąpiła komenda wydana przez Prezesa Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego płk Władysława Dobrzańskiego
„SZTANDAR WYPROWADZIĆ’’.
Prezes MOW płk naw. w st. spocz. mgr inż. Władysław Dobrzański podsumował w kilku słowach działalność Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego w 2019r.Ppłk Stefan Jaskot Prezes Radomskiego Oddziału Powiatowego podsumował pracę i przedsięwzięcia jakie podjęto w ROP w 2019r.
W imieniu Zarządu MOW i ROP złożył życzenia świąteczne i noworoczne zaproszonym gościom i członkom ZW i RWP płk nawig. w st. spocz mgr inż. Władysław Dobrzański.
Proboszcz Parafii Wojskowej Garnizonu Radom Kapelan ppłk ks. Mgr Kryspin Rak odczytał ewangelię Św. Łukasza, poświęcił opłatek i zastawiony stół wigilijny, złożył życzenia świąteczne i noworoczne życząc wszelkich sukcesów w pracy związkowej i społecznej. Następnie przystąpiono do indywidualnego składania sobie życzeń. Po odśpiewaniu kilku kolęd przystąpiono do konsumpcji jedzenia które zostało przygotowane przez członków ZW i RWP.

Opracował:
Jerzy Kalbarczyk

Foto:
ppłk CSLI Jerzy Drągowski

Możliwość komentowania została wyłączona.