Głogowskie uroczystości.

30 września br. w Głogowie odbyły się uroczyste obchody święta 4. głogowskiego batalionu inżynieryjnego, które połączono z uczczeniem 50-lecia istnienia jednostek saperskich w głogowskim garnizonie WP i 5-lecia powstania jednostki. Dowódca ppłk Adam KLISZKA przypomniał krótko historię funkcjonowania saperów w garnizonie i ich działania na rzecz społeczeństwa.
Po wystąpieniach okolicznościowych zaproszonych gości odbyło się symboliczne odsłonięcie i poświecenie pomnika poświęconego wszystkim jednostkom saperskim działającym na przestrzeni ostatnich 50 lat w Głogowie.
Pomnik powstał wysiłkiem wielu społeczników i instytucji z terenu Głogowa oraz sąsiednich powiatów i gmin. W działaniach tych uczestniczyli też członkowie Związku Weteranów i Rezerwistów WP.
Następnie na wniosek kapituły dowódca 4 binż. przyznał kilkadziesiąt medali pamiątkowych dla sponsorów i sojuszników jednostki, w tym dla prezesa Zarządu Powiatowego ZWiRWP im. 5 BAC st. chor. szt. Jerzego NAGODY i niżej podpisanego. W uroczystościach uczestniczyła liczna delegacja członków naszego Związku z Głogowa ze sztandarem, a z Wrocławia kol. Barbara i Henryk JAGINTOWICZOWIE.
Po zakończeniu części oficjalnej zostaliśmy zaproszeni na piękny koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.
W pierwszej części wysłuchaliśmy wiązanki piosenek patriotycznych oraz oglądaliśmy w wykonaniu baletu prezentację polskich tańców narodowych. W drugiej części wysłuchaliśmy koncertu piosenek filmowych i wodewilowych.
Zespół naprawdę zasłużył od licznie zgromadzonej publiczności na oklaski na stojąco. Uroczyste obchody zakończył wspólny obiad w gronie kadry i przyjaciół jednostki.
płk /s /mgr Krzysztof MAJER


Dłuższa relacja, film i zdjęcia na http://gpi4.glogow.pl/galerie/GPI/index.php?g=379

Możliwość komentowania została wyłączona.