Wizyta na grobach Kolegów

WIZYTA KOLEGÓW Z POG ZW i R WP ORAZ KOŁA KOMBATANTÓW RP i BWP W GRÓJCU NA GROBACH SWOICH ZMARŁYCH KOLEGÓW Śp. płk /s/ STEFANA STRZELBICKIEGO i ŚP. chor. /s/ GRZEGORZA CZERNICKIEGO W DRUGĄ ROCZNICĘ ICH ŚMIERCI.

Dzień 03.03.2018r, był dla członków POG ZWiR WP dniem smutku i żałoby. W tym dniu żegnali dwóch byłych Prezesów Oddziału Grójeckiego tego związku płk /s/ Stefana Strzelbickiego zmarłego w dniu 25.02.2018r i chor. /s/ Grzegorza Czernickiego zmarłego w dniu 26.02.2018r.
W drugą rocznicę śmierci płk /s/ Stefana Strzelbickiego oraz w przeddzień chor. /s/ Grzegorza Czernickiego, członkowie Koła Kombatantów i jednocześnie członkowie Koła Nr 1 POG ZW i R WP w osobach Prezes obu Kół ppor. /s/ mgr inż. Kazimierz Kurach; płk /s/ Henryk Szymczak, st. sierż. /s/ Piotr Janota ; Prezes POG ZW i R WP ppłk /s/ Stanisław Gliński oraz czwórka uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. AK Obwodu „Głuszec – Grójec „ w Grójcu /wolontariat/, zapalili na ich grobach znicze.
W październiku 2019r Grójecki Oddział Powiatowy ZW i R WP przyjął za patrona płk /s/ Stefana Strzelbickiego, założyciela i wieloletniego Prezesa tego oddziału. Uczestniczący w tym akcie pamięci uczniowie usłyszeli z ust Prezesów obu organizacji krótką biografię ich życia i działalności społecznej.
W grafiku Naszych wspólnych odwiedzin śp. kolegów jest jeszcze w tym roku wiele dat z okazji ich urodzin i śmierci. Nasze motto brzmi „Ocalić od zapomnienia”.
Dziękuję Wszystkim którzy uczestniczą w tym przedsięwzięciu.

ppłk /s/ Stanisław Gliński

Możliwość komentowania została wyłączona.