Świebodzice 28.09.2017r.

*Pan kpt. Alfons Daszkiewicz, członek Związku Sybiraków i Związku Weteranów i Rezerwistów WP w Świebodzicach, żołnierz II wojny światowej, wielki patriota, otrzymał awans na wyższy stopień oficerski. Wręczenie nominacji odbyło się w bardzo uroczystej atmosferze podczas sesji Rady Miejskiej w Świebodzicach, która odbyła się w czwartek, 28 września w obecności członków Koła Związku Sybiraków w Świebodzicach.*
Nominację na stopień majora wręczył panu Daszkiewiczowi mjr Mariusz Horudko, pełniący obowiązki Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kłodzku.
– To dla mnie wielki zaszczyt, chciałbym podkreślić, że wszystko, co robiłem w życiu, robiłem dla dobra Ojczyzny. Cieszę się, że przyszło mi żyć w wolnej Polsce – mówił wzruszony gość specjalny.
Gratulacje i kosz ze słodkościami szacownemu świebodziczaninowi wręczyli także Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans oraz Prezes Koła Związku Sybiraków w Świebodzicach Pan Tadeusz Fedorowicz i Prezes Światowego Związku Armii Krajowej Oddział Wałbrzych Pan Marek Ratusznik.

Ryszard Łyczba
rzecznik prasowy
Koła Związku Sybiraków w Świebodzicach

Możliwość komentowania została wyłączona.