Rocznica rozpoczęcia II wojny

UDZIAŁ POG ZWiR WP W OBCHODACH ROZPOCZĘCIA II WOJNY ŚWIATOWEJ W EUROPIE

W roku bieżącym wzorem lat ubiegłych, członkowie POG ZWiR WP czynnie uczestniczyli w upamiętnianiu kolejnej (tym razem 78) rocznicy wybuchu II wojny światowej w Europie.
Ponieważ informacja o organizowaniu uroczystości upamiętniającej ten fakt przez władze samorządowe Grójca i JW. 3411 nie dotarła do Zarządu Naszego związku w formie zaproszenia i nie była opublikowana w lokalnej prasie, to członkowie POG ZWiR WP z Grójca dołączyli do członków Koła Nr 9 Warka z Naszego POG ZWiR WP i razem uczestniczyli w uroczystościach w Warce (informacja o uroczystościach w gazecie OKOLICA Nr 16 z 29.08.2017r). Uroczystość organizowana była przez Samorząd Miasta i Gminy Warka, 1 Grójecki Ośrodek Radioelektroniczny, Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”, Centrum Sportu i Rekreacji oraz Związek Kombatantów RP i BWP.

Po Mszy Świętej odprawianej w kościele pw. św. Mikołaja Biskupa o godz. 10.00, uczestnicy tej uroczystości przemaszerowali pod Pomnik Bohaterskich Lotników Polskich Walczących na Frontach II Wojny Światowej, na drugą część uroczystości, prowadzonych zgodnie z ceremoniałem wojskowym przez ppłk Sławomira Bukowskiego. W imieniu POG ZWiR WP i Koła Nr 9 w Warce wiązankę pod Pomnikiem Bohaterskich Lotników Polskich Walczących na Frontach II Wojny Światowej składali:
ppłk /s/ Stanisław Gliński, st. sierż. /s/ Jan Rybarczyk, Kol. Elżbieta Skiba i Kol. Maria Ogonowska.
W dniu 04.09.2017r , chor. rez. Jerzy Skrzypczak członek Koła Nr 8 POG ZWiR WP uczestniczył w rozpoczęciu roku szkolnego w PSP w Częstoniewie a następnie z dziećmi tej szkoły złożył kwiaty i zapalił znicz pod pomnikiem ofiar II wojny światowej w Częstoniewie.

Stanisław GLIŃSKI


Wiązankę od POG ZWiR WP i Koła Nr 9 składa delegacja w składzie: ( od lewej) Kol. Elżbieta Skiba, ppłk /s/ Stanisław Gliński, st. sierż. /s/ Jan Rybarczyk i Kol. Maria Ogonowska


Chor. rez. Jerzy Skrzypczak wraz z dziećmi PSP w Częstoniewie, składa kwiaty i zapala znicz pod pomnikiem ofiar II wojny światowej w lesie Częstoniew.

Możliwość komentowania została wyłączona.