Pożegnanie Tadeusza Mylera

Mowa wygłoszona na pogrzebie płka ZWiR mgr. Tadeusza Mylera, przez ppłka ZWiR Krzysztofa Robaka – prezesa Zarządu Głównego ZWiRWP w Warszawie w dniu 1.09.2022r

Pogrążeni w smutku spotykamy się dziś, by wspólnie pożegnać płk. ZWiR mgr. Tadeusza Mylera, który po ciężkiej chorobie odszedł na wieczną wartę. Miał zaledwie 73 lata, a jednak dal się poznać jako wieloletni i wybitny działacz Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego. Powołany decyzją Zjazdu Krajowego Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego w dniu siódmego kwietnia 2022 roku na funkcję Sekretarza Generalnego Zarządu Głównego Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego w Warszawie. Wcześniej przez szereg kadencji członek Zarządu Głównego Związku. Prezes Zarządu Powiatowego Związku w Kościanie. Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku w Poznaniu. Zawsze aktywny w walce o honor i godność Żołnierza WP. Polityk Lewicy, w latach 2001 – 2005 poseł na Sejm RP, przewodniczący Rady Powiatu Kościańskiego w latach 1998 – 2001. Działacz Ochotniczych Straży Pożarnych. Przedsiębiorca – prowadził własną działalność gospodarczą. Prawdziwy pasjonat wojska i lotnictwa. Kustosz i właściciel muzeum „Tradycji Wojska Polskiego” w Luboszu Starym pod Kościanem. Ekspert w dziedzinie motoryzacji oraz lotnictwa. Profesjonalista we wszystkim co robił. Dla wielu był przykładem. Żył dla innych i nie odmawiał swojej pomocy potrzebującym. Pozostanie w naszej pamięci jako kolega pełen pomysłów, energii, który zawsze mówił to, co myśli. Odznaczony został wieloma odznaczeniami państwowymi, MON, Urzędu ds. Kombatantów oraz ZWiRWP.

Szanowna Rodzino!

Śmierć bliskiej osoby jest zawsze ciosem. Dziś ten cios przyjmujemy wszyscy razem. Każdy z nas czuje się osierocony, pozbawiony jakiejś cząstki życia, która wiązała nas z Tym Wielkim Człowiekiem, płk. ZWiR mgr. Tadeuszem Mylerem. W naszej jednak mocy leży teraz zachowanie i rozwijanie pamięci o Nim. W imieniu członków i Zarządu Głównego Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego oraz własnym składam Państwu słowa serdecznego współczucia i żalu z powodu odejścia na wieczną wartę płk. ZWiR mgr. Tadeusza Mylera.

Cześć Jego Świetlanej Pamięci !

ppłk ZWiR Krzysztof Robak

prezes ZG ZWiRWP

Kol. płk ZWiR Tadeusz Myler podczas uroczystości otwarcia muzeum
„Tradycji Wojska Polskiego” w Luboszu Starym pod Kościanem
Fragment ekspozycji w muzeum „Tradycji Wojska Polskiego”
w Luboszu Starym pod Kościanem
Tadeusz Myler z żoną w swoim muzeum
Tadeusz Myler przed swoim salonem samochodowym
Treść klepsydry podpisanej przez Włodzimierza Czarzastego – Wicemarszałka Sejmu RP
Trumna z ciałem Tadeusza Mylera w kaplicy cmentarnej w Luboszu Nowym
Poczty sztandarowe podczas pogrzebu Tadeusza Mylera
Przed opuszczeniem do grobu

Treść: Krzysztof Robak

Fotografie: K. Robak oraz ze stron internetowych

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.